Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klasik gitarda pena ne kadar doğru??

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Klasik gitarda pena ne kadar doğru??

Selam

Ben klasik gitara başlayalı 2 hafta oldu ve ilerde elektro çalmak istiyorum.Bir tanıdığım klasik gitara kesin elle başla dedi fakat hocam elle yavaş ilerleriz ve zaten elektroda penayla çalıcaz dedi. Gerçekten penayla daha hızlı mı ilerlenir ??

Yorumlarınızı bekliyoum. Teşekkürler...
    Son güncelleyen <<eMRe>>; 23-12-2008, 18:49.

el daha iyi

Yorum

Hızlı ilerlemeyi bilmiyorum ama el ile başlayanlar elektroya geçtiklerinde sorunlar yaşıyorlar genellikle.Ben penayla başladım klasiğe elektrodada pena kullanıyorum.El ile çalmayı ise kimseden öğrenmeden kendi başıma keşfettim hiçte zorluk çekmiyorum elle çalarkende.Bence pena ile

Yorum

pxguard yorumlar için saol yine ilk yorumlar senden geldi

Yorum

Birşey değil Sonuçta biz birşeyler öğreniyorus bildiklerimizide aktarmak görevimizdir...

Yorum

Ya aynı sorun bendede var.Klasiğe elle başladım ve elime pena almadan öğrendim.Elektroya geçtim ve bayağı güçlük çekiyorum...

Yorum

Penayı yanlış tutmakta aynı sorunu yaşatabilir.O yüzden birşey çalarken her zaman eli kontrol altında tutmak ve yanlış yapmaya başladıkça veya zorlanmaya başladıkça durup düzeltmek gerekiyor.

Yorum

Bende bazen hızlı ritimlerde tellere vuramadan atlıyorum Buda galba pena tutuşlarından.

Yorum

Solo çalabiliyorum penayla rahat ama ritim atarken garip hissediyorum Galiba yanlış tutuyorum penayı :s

Yorum

Ben penayı yanlış tutarak başladığım için elektroda ritm atarken normal pena tutuşu bana garip geliyo.Sololarda değilde ritmlerde kendi kafama göre tutarak çalıyorum sorun yaşamamak için O açıdan ritm konusunda çok bir şey söyleyemem benim yaptığımda yanlış
                    Son güncelleyen pxguard; 23-12-2008, 19:45.

Yorum

Olablir ama sanırım birçok tutuş şekli var nasıl alışırsan öyle çalabilirsin.

Yorum

Evet ritm için "nasıl alışırsan öyle çalabilirsin" geçerli ama elektroda sololarda iş çok farklı.Teknikler tutuşunu değiştirmene sebep olabilir

Yorum

Yapamıcam galiba En iyisi solo tekniklerimi ilerletiyim ben xD

Yorum

bende klasiğe el ile başlamıştım.elektro gitara geçince pena kullanabilmek için bayağı kasıldığımı hatırlıyorum.elektroya geçicem demişsin zaten onun üstüne yoğunlaşacağın için pena ile çalman daha iyi.sonradan sıkıntı çekmemen açısından.klasiğide öyle zevkine elle çalarsın daha sonra

Yorum

Ben klasik gitara başlayalı 1,5 sene oldu neredeyse.Ben hem parmakla hem de penayla çalıyorum.Her ikisiyle de rahatça çalabiliyorum.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X